MİLYON DOLARLIK BAĞLANTI

İstanbul Mobilya Fuarı yine dünyanın pek çok ülkesinden katılımcıları İstanbul’a çekti. CNR Yeşilköy’de düzenlenen fuara 114 ülkeden çok sayıda yabancı konuk ilgi gösterdi. Yaklaşık olarak 150 binden daha fazla ziyaretçiyi ağırlayan fuar ile 750 milyon dolarlık bir iş bağlantısının kurulması bekleniyor. Bu bağlantılar için ilk adımlar fuar etkinliği sırasında firmalar tarafından atıldı.

Fuarda yaklaşık olarak 600 firma ürünlerini sergileme ve tanıtma imkanı yakaladı. Bu yıl 13. Defa düzenlenen fuar aynı zamanda 200’den fazla ülke ile ihracat bağlantısı kurma imkanını da beraberinde getirdi. Bu yıl fuarın açılış töreninde söz alan isim İstanbul valisi Vasip Şahin oldu. Şahin konuşmasında, organizasyonun Türkiye’ye bereket getirmesi dilediğini paylaştı.

Fuarın açılışında söz alan bir diğer isim ise TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu oldu. Yeni tasarlanan mobilyalarda Osmanlı motiflerinin ön plana çıktığını dile getiren Çıkrıkçıoğlu, mobilya sektöründe hizmet veren yerli firmaların 200’den fazla ülkeye mal satışı yaptığını vurguladı. Bu arada MOSFED Başkanı Ahmet Güleç ise 3 milyar dolarlık ihracat hedefinin 750 milyon dolarının söz konusu etkinlikte kurulması beklenen iş bağlantıları ile karşılanacağını dile getirdi.

Bu arada fuarda Afrikalı kadınlara katkı sağlamak için de özel bir sergi alanı oluşturuldu. Fuarın en çok ilgi gören ürünü ise Kata kraliyet ailesi için hazırlanan bir koltuk oldu. Tam 3 ayda hazırlanan bu koltuğun fiyatı ise 200 bin dolar!

CNR Yeşilköy’de düzenlenen fuara 114 ülkeden çok sayıda yabancı konuk ilgi gösterdi. Yaklaşık olarak 150 binden daha fazla ziyaretçiyi ağırlayan fuar ile 750 milyon dolarlık bir iş bağlantısının kurulması bekleniyor.